“Soojussõlmede reguleerimine ja maja küttesüsteemi tasakaalustamine”

Algab korteriühistutele mõeldud koolitussari “Soojussõlmede reguleerimine ja maja küttesüsteemi tasakaalustamine”

Täna, 12. novembril toimub Tallinnas esimene koolitus, kus räägitakse kaugkütet tarbivate hoonete soojussõlmede reguleerimisvõimalustest. Kuni 9. detsembrini toimuvad koolitused lisaks Tartus, Pärnus, Paides ja Rakveres. Koolitused on suunatud korteriühistute liikmetele, kelle ülesandeks on tagada hoonete küttesüsteemi töö nii, et kõik korterid oleks ühtlaselt soojad ning küttekulud võimalikult madalad. Koolitussarja korraldavad Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing, KIK ning Eesti Korteriühistute Liit. Koolitus on osalejatele tasuta.

Koolitusel tutvustatakse küttesüsteemide erinevate lahenduste iseärasusi, soojussõlmede tehnilisi parameetrid, temperatuurigraafikuid ja komponentide valikut ning soojussõlme reguleerimise võimalusi ja energiasäästu potentsiaali.

“Iga hoone soojuse tarbimine sõltub sellest, milline on välistemperatuur, millist siseruumide temperatuuri eelistatakse, kui hea on hoone soojapidavus ning kui hästi on reguleeritud hoone küttesüsteem. Hoone, mille küttesüsteem on tasakaalustatud ning soojussõlmed asjakohaselt reguleeritud, tarbib vähem sooja,“ sõnas Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühingu tegevjuht Õnne-Ly Reidla.

Tema sõnul on oluline, et riik panustab ressursisäästu mitmel viisil. „Kui läbi Kredexi saavad korteriühistud toetust majasiseste küttesüsteemide uuendamiseks, siis KIK on panustanud palju sellesse, et kaugkütte ettevõtted saaksid torustikud ja katlamajad rekonstrueeritud ning üle viidud taastuvatele kütustele. Kolmas, ning mitte vähemoluline on tarbijate koolitamine, mida me sel korral koostöös KIKiga teeme,“ selgitas Õnne-Ly Reidla.

“KIK on juba aastaid toetanud  soojustorustike ja katlamajade rekonstrueerimist ning selle aastaga saab ümber mastaapne soojusvarustuse rekonstrueerimise programm, mida rahastati CO2 kvootide müügist Austriale. “Efektiivse kaugküttesüsteemi üks olulisem osa on tarbija ning koostöös Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühinguga leidsime võimaluse ka tarbijate harimiseks,” ütles KIKi energiamajanduse juhtivkoordinaator Siim Umbleja. Korteriühistute jaoks on oluline teada, et KIKi keskkonnaprogrammist on võimalik ka uuel aastal taotleda toetust ühistutele kuuluvate lokaalsete, kergel kütteõlil töötavate katelde asendamiseks taastuvkütust kasutavatega.

Alanud kütteperioodil on soojasõlmede reguleerimine korteriühistutel päevakorras ning huvi koolituse vastu on erakordselt suur. Tallinna koolitusele on end kirja pannud ligi 70 inimest ja registreerumine on lõppenud, kuid teistes linnades on võimalik veel osaleda. Kutsume kõiki piirkonna korteriühistute liikmeid, majaomanikke ja haldusfirmade esindajaid seda võimalust kasutama. Koolituste teemad ja ajakava leiab www.epha.ee.

10. – 16. novembrini toimub üle-Eestiline energiasäästunädal, mille raames toimuvatest üritustest saab ülevaate www.energiatark.ee. SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) on üks nädala peakorraldajatest.

Riigile kuuluv sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) hoiab tervet elukeskkonda, väärtustab puhast loodust ning säästvat arengut. Juhtiva keskkonnaabi ja -investeeringute suunajana rahastab KIK erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Kokku on KIKist neljateistkümne aastaga toetust saanud üle 16 tuhande projekti.

Lisainfo:Õnne-Ly Reidla
Eesti Jõujaamade ja Kagukütte Ühingu tegevdirektor
onnely@epha.ee
Tel: +372 5330 1848

ja

Elina Kink
SA Keskkonnainvesteeringute Keskus
Kommunikatsioonijuht
+372 627 4330
Elina.kink@kik.ee

 

 

12.11.2014
kõik uudised