ENERGIASÄÄSTUNÄDAL 2013 KAASKORRALDAJALE

Korduskutse Energiasäästunädalale 2013

Esimesed kaaskorraldajad ja huvilised on endast juba märku andnud, aga kuni 20.septembrini  on kõik ürituse korralduse ettepanekud meile teretulnud – energiatark@trea.ee.

11.-17. novembril 2013 toimub juba viiendat korda energiasäästunädal,  mille eesmärk on panna inimesi mõtlema energia tarbimise ning selle vähendamise peale. Ühte nädalasse on koondatud mitmeid tegevusi ja üritusi, et anda sellele teemale suurem kuuldavus ja nähtavus.

Kui Teil on huvi energiasäästunädala raames oma üritus korraldada, siis palun andke mulle sellest teada hiljemalt           20. septembriks. Ootame ürituse täpsemat nime, toimumise aega ja kohta ning sisukirjeldust.

7. oktoober 2013– energiasäästunädala kava kinnitamine (reklaammaterjalidesse, printreklaamid, reklaamplakatid jms) ja lisatav info energiasäästu nädalal toimuvate ürituste kohta läheb lukku

 

Küsimuste tekkimisel võtke julgelt ühendust.

Tartu Regiooni Energiaagentuur

52 53 868/53 96 880

energiatark@trea.ee

Energiasäästunädala õppetunnid SINU KOOLIS

Energiasäästunädala perioodil 4.-17. november 2013 külastavad erinevad spetsialistid ja oma ala asjatundjad koole/ülikoole ja räägivad energiasäästmisest, selle efektiivsest kasutamisest ja energiaga seotud loodushoiust.

Ühelt poolt on projektiga on oodatud liituma keskonna, energia ja loodushoiuga tegelevaid asjatundjad. Tunnid/loengud võiks siduda energiasäästuga ja kuidas see läbi ahela mõjutab teisi keskkonnavaldkondasid ning vastupidi – kuidas loodushoid mõjutab energiakasutust. Teemad, mis veel hästi sobivad, on transport ehk säästlik liikumine, prügi, toit jne. Kui on veel teisi mõtteid või ettepanekuid, siis kõik ideed väärivad arutamist.

Rohkem infot projekti kohta leiabwww.tagasikooli.ee

Teiselt poolt ootame projektiga liituma koole, ülikoole, õpetajaid ja õppejõude, kes soovivad Energiasäästunädalal 4.-17. november kutsuda tundidesse/loengutesse energia või loodushoiuga seotud asjatundjaid.

26. augustiks saadame Sulle omalt poolt registreerumisjuhistega kirja teie osalejate jaoks. Võiksime nt planeerida

sellesse õhtusse ka vajadusel telefonikõne, et küsimusi täpsustada.

Küsimuste ja mõtete korral võtke julgelt ühendust.

Tartu Regiooni Energiaagentuur

52 53 868/53 96 880

energiatark@trea.ee

Korduskutse Energiasäästunädalale 2013

Esimesed kaaskorraldajad ja huvilised on endast juba märku andnud, aga kuni 13.septembrini  on kõik ürituse korralduse ettepanekud meile teretulnud – energiatark@trea.ee.

11.-17. novembril 2013 toimub juba viiendat korda energiasäästunädal,  mille eesmärk on panna inimesi mõtlema energia tarbimise ning selle vähendamise peale. Ühte nädalasse on koondatud mitmeid tegevusi ja üritusi, et anda sellele teemale suurem kuuldavus ja nähtavus.

Kui Teil on huvi energiasäästunädala raames oma üritus korraldada, siis palun andke mulle sellest teada hiljemalt           13. septembriks. Ootame ürituse täpsemat nime, toimumise aega ja kohta ning sisukirjeldust.

7. oktoober 2013– energiasäästunädala kava kinnitamine (reklaammaterjalidesse, printreklaamid, reklaamplakatid jms) ja lisatav info energiasäästu nädalal toimuvate ürituste kohta läheb lukku

 

Küsimuste tekkimisel võtke julgelt ühendust.

Tartu Regiooni Energiaagentuur

52 53 868/53 96 880

energiatark@trea.ee

Keskkonnaamet korraldab 6.-9. klasside õpilastele loodus- ja keskkonnateemaliste videoklippide konkursi

Keskkonnaamet koostöös Eesti Teadusagentuuriga kutsub üldhariduskoolide 6.-9. klasside õpilasi osalema videoklippide konkursil „Põnev loodus minu ümber“. Eesmärk on märgata huvitavat loodust enda ümber, seda põhjalikumalt vaadelda ja uurida ning jagada saadud teadmisi ja kogemusi teistega enda tehtud videoklippide kaudu. Loe edasi.

Kutse Energiasäästunädalale 2013

11.-17. novembril 2013 toimub juba viiendat korda energiasäästunädal,  mille eesmärk on panna inimesi mõtlema energia tarbimise ning selle vähendamise peale. Ühte nädalasse on koondatud mitmeid tegevusi ja üritusi, et anda sellele teemale suurem kuuldavus ja nähtavus. Energiasäästunädala korraldajad on Tartu Regiooni Energiaagentuur, KredEx., Eesti Energia, Eesti Korteriühistute Liit, Säästva Eesti Instituut, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Swedbank, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Tartu Teaduspark.

Energiasäästunädalal 2013 käsitletakse peamiste teemadena hoonete energiatõhusust, taastuvenergeetikat ja transporti, kuid nädalal saavad kajastust ka teised energiasäästuvaldkonnaga seotud teemad.

Kutsume energiasäästunädalast osa võtma kõiki ettevõtteid, asutusi ja organisatsioone, kes toodavad, vahendavad, töötlevad või tarbivad energiat või kellel on energia säästmist puudutav sõnum, mida tarbijatele edastada. Oleme laiendanud igal aastal energiasäästunädalal osalevate organisatsioonide ringi, eesmärgiga koostada mitmekesine ja sisutihe programm, kus iga energiasäästunädala külastaja leiaks endale mõne meelepärase ja vajaliku ürituse.

Kui Teil on huvi energiasäästunädala raames oma üritus korraldada, siis palun andke mulle sellest teada hiljemalt 17. maiks e-maili või telefoni teel.  13. septembriks ootame kõigilt korraldajatelt ürituse täpsemat nime, toimumise aega ja kohta, ning sisu kirjeldust.

Küsimuste tekkimisel võtke julgelt ühendust.

Tiit Pikk

Energiasäästunädala projektijuht

Tartu Regiooni Energiaagentuur

52 53 868

tiit@trea.ee

www.energiatark.ee

Energiasäästunädal 2013

Neljapäeval said kokku taas Energiasäästunädala peapartnerid ja kinnitasid, et 2013 Energiasäästunädala toimumise kuupäevad on 11. nov – 17.november.2013.

Kõik ettepanekud ja energiasäästunädalal osalemise soovid saab saata peakorraldajale Tiit Pikale tiit@trea.ee või helistada 52 53 868.

Pressiteade: Jagati koolikonkursi “Energiasäästunädal SINU KOOLIS” auhinnad

Energiasäästunädala lõpuüritusel jagati parimatele teavitajatele „Energiasäästunädal SINU KOOLIS“ konkursi auhinnad. Peaauhinna, koolitusreisi Heureka teaduskeskusesse, said Salme Kool, Roosna-Alliku Põhikool  ja Toila Gümnaasium. Esku-Kamari, Konguta ja Merivälja koolidele ning Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumile jagati lisaauhindadena pääsmed Tartu Seiklusparki.

“Tänan ja tunnustan kõiki koole, kes energiasäästunädala puhul selle olulise teemaga tegelesid, ning õnnitlen  võitjaid, kes on hakkama saanud tõeliselt vingete üritustega. Vaadates noorte poolt ära tehtut ei ole mul mingit kahtlust, et Eesti on tulevikus tuntud kui nutikalt ja uuenduslikult energiat säästev riik. Loodetavasti on tublide õpilaste entusiasm nakkav ning hakkab külge ka nende vanematele, sõpradele ja tuttavatele,” ütles keskkonnaminister ja KIKi nõukogu esinaine Keit Pentus-Rosimannus.

Loe edasi

Pressiteade: Eesti Energia: ka 9-aastased lapsed peaksid tundma energiasäästmise põhitõdesid

Möödunud nädalal jagasid Eesti Energia töötajad pea 25s Harjumaa, Tartu ning Muhu koolis rohkem kui 600le õpilasele teadmisi energia säästliku kasutamise olulisusest. Klassitundide eesmärk oli tutvustada õpilastele koduseid energiasäästmise võimalusi ning testida koolide abiga välja töötatud 3.-4. klasside energiasäästu õppematerjali.

Koolitundi andnud Eesti Energia keskkonna arendusjuhi Tõnis Meriste sõnul olid laste teadmised energia säästmise võimaluste kohta üsnagi ootuspärased. ”Lapsed teadsid üsna hästi selliseid igapäevaseid lahendusi, näiteks et lamp tuleb kustutada toast lahkudes. Lisaks sellele teati, et külmiku uks tuleb alati sulgeda ning et veekraani ei tohi  jooksma jätta,” kirjeldas Meriste kuuldut. Seega on esmased ja üldised teadmised lastel juba üldjuhul olemas.

Loe edasi

 Energiasäästunädal SINU KOOLIS lõpuürituse viimasele hääletamisele pääsesid järgnevad 7 kooli

Selgunud on koolikonkursi „Energiasäästunädal SINU KOOLIS“ 7 kooli, kelle vahel lähevad jagamisele peaauhinnad ja lisaauhinnad.

Konkursil osales üle 30 kooli, kes korraldasid koos kokku üle 120 ürituse. Kõik koolid tegutsesid ühise eesmärgi nimel, milleks oli keskkonnateadlikkuse tõstmine puhta looduse tagamiseks. Suur tänu neile kõigile.

Loodame, kõik osalejad on ka järgmise aasta koolikonkursil esindatud ja sama palju osalejaid tuleb veel juurde.

Esitatud kokkuvõtete hindamiseks panime kokku žürii, kuhu kuulusid Lauri Tammiste, Taavi Veskimägi ja Vladislav Koržets . Žürii valis välja silmapaistvamad tööd arvestades kriteeriumeid nagu originaalne lähenemine, ürituste rohkus ja laiapõhjalisus st kui palju inimesi oli kaasatud ning kaalu andis ka laste panus ürituste korraldamisesse.

Žürii valis kõikide koolide seast parimaks järgmiste koolide teavitustööd:

Salme Põhikool

Toila Gümnaasium

Esku-Kamari Kool

Roosna Alliku Põhikool

Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium

Konguta Kool

Merivälja Kool

 

Kes neist koolidest läheb Soome Heureka teaduskeskusesse või kes läheb Tartu Seiklusparki, selgub juba 12. novembril kell 16.00 algaval Energiasäästunädala lõpuüritusel Rahvusraamatukogus.

 Energiasäästunädala ristsõnade võitjad on selgunud

Energiasäästunädala ristsõnavastuste postkasti tarturistsona@ttu.ee avamisel 10.11 kell 14 selgus, et kõigile esitatud nõuetele vastas 26 saadetist. Fortuunaks olnud juhuslike arvude valiku tarkvara random.org genereeris selles vahemikus kolm järjekorranumbrit ning võitjateks osutusid Kätlin Maran, Meelis Karu ja Liisa Puustusmaa. Õnnitleme! Ristsõnad koostas ja viis läbi TTÜ Tartu Kolledžis eesotsas Ants Soonega.

Eesti Energia töötajad annavad koolides energiasäästu tunde

Sel nädalal viivad Eesti Energia töötajad ligi 25 koolis Tallinnas ja Harjumaal läbi energiasäästu tunnid 3.-4. klassi õpilastele. Kokku saavad energiasäästust teadmisi seeläbi pea 600 last. Eesti Energia korraldab projekti seoses sel nädalal toimuva energiasäästunädalaga.

Loe edasi 

“Energiasäästunädala ristsõna” – lahenda, saada vastus ja võida

Lae alla ristsõna suuruses   A4 ja A3

Ristsõna  vastused ootame aadressil tarturistsona@ttu.ee kuni kella 14-ni 10.novembril.
Võitjate autasustamine toimub 12.11 Energiasäästunädala 2012 lõpuüritusel. Auhinna saajad kuulutatakse välja energiasäästunädala koduleheküljel www.energiatark.ee ja nendega võetakse ühendust e-posti teel. Fortuunaks on juhuslike arvude generaator random.org

“Energiasäästunädal SINU KOOLIS” konkurssil osalevad koolid

KIK koos Tartu Regiooni Energiaagentuuriga kutsub 2012. aasta Energiasäästunädala raames koole üle Eesti osalema koolikonkursil Energiasäästunädal SINU KOOLIS ning korraldama perioodil 29. oktoober kuni 9. november tegevusi, mis propageerivad energiasäästu ja looduskeskkonna kaitset. Parimat või omanäolisemat teavitustööd teinud kooli aktiivgrupp sõidab koolitusreisile Soome Heureka teaduskeskusesse või seiklema Tartu Seiklusparki. Rohkem infot konkursil osalemise kohta leiab: http://energiatark.ee/sample-page/energiasaastunadala-sinu-koolis/.
Järgnevalt toome välja aktiivsed koolid, kes soovivad konkursil osalemisega edendada keskkonnateadlikku mõtteviisi oma koolis:
  • Salme Põhikool, Muhu Noortekeskus, Narva Humanitaargümnaasium, Esku-Kamari kool, Merivälja Kool, Konguta Kool, Hummuli Kool, Lohusuu Kool, Tartu Hiie Kool, Narva 6. kool, Narva Soldino Gümnaasium , Rakvere Linna Algkool, Kohtla-Järve Slaavi Põhikool, Viljandi Huvikool, Paikuse Põhikool, Harkujärve Põhikool, Narva Soldino Gümnaasium, Tartu Kommertsgümnaasium, Roosna Alliku põhikool, Muhu Põhikool, Aravete Keskkool, Lasnamäe Üldgümnaasium, Kääpa Põhikool, Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium, Kernu Põhikool, Eidepere Kool, Tallinna Nõmme Gümnaasium, Rõuge Kool, Kadrina Keskkool, Väätsa Põhikool, Põltsamaa Ühisgümnaasium, Toila Gümnaasium

Energiasäästunädala kava 5-11.november

Vaata Energiasäästunädala 2012  kava siit

“TULEVIKUMAJA – NULLENERGIA MAJA IDEELAHENDUSE VÕISTLUS”

Selle aasta Energiapäeva raames korraldab Tallinna Keskkonnaamet koostöös SA-ga Keskkonnakogu arhitektuuri, disaini ja maastikuarhitektuuri eriala tudengitele suunatud võistluse ”Tulevikumaja- nullenergia maja ideelahenduse võistlus”.

 

Alates 8. oktoobrist kuni 7. novembrini on arhitektuuri, disaini ja maastikuarhitektuuri eriala tudengitel võimalus osaleda võistluses, mille eesmärk on luua eskiisprojekt ideelahendusega energiasäästlikust, mugavast ja tervislikust majast- nullenergia majast.

Võistlust hindab arhitektidest ja Tallinna linna esindajatest koosnev žürii.

Võistluse partneriks on VELUX Eesti OÜ.

Võistluse võitja selgitatakse ja autasustatakse 9. novembril kell 15 Kristiine Keskuses toimuval Tallinna Energiapäeval.

 

Lisainfo Tallinna linna koduleheküljel www.Tallinn.ee/energiapaev-2012 ja SA Keskkonnakogu koduleheküljel www.keskkonnakogu.eu

Tutvu võistluse tingimustega siit

 

Parimate soovidega,

Stella_Shaumyan                                                                                                                                                                                                           Projektijuht                                                                                                                                                                                                                       Tallinna_Keskkonnaamet                                                                                                                                                                                                           6 404 287                                                                                                                                                                                               

Koolikonkurss Energiasäästunädal SINU KOOLIS 2012

Koolikonkurss “Energiasäästunädal SINU KOOLIS ” 2012 on alanud!

Võida viiele päev Soome Heureka teaduskeskusse või Tartu Seiklusparki!

Energiasäästunädal SINU KOOLIS eesmärgiks on propageerida energiasäästu ja looduslikku keskkonna kaitset. Konkursile oodatud kõik energiasäästu teemalised tegevused SINU KOOLIS perioodil 29.oktoober – 9.novembril, mis kutsuvad õpilasi, õpetajaid, kooli töötajaid energiat säästlikult ja mõistlikult kasutama, säästes omakorda looduskeskkonda meie ümber. Mida rohkem ja nutikamalt suudetakse teisi enda tegevustesse kaasata, siis seda rohkem annab see kaalu töö hindamisel.

Rohkem infot Siit

 

Kutse energiasäästunädalale 5-11.nov.2012

Kutse energiasäästunädalale 5-11.nov.2012 (tutvu kavaga siit, mis täieneb iga päevaga)

Rõõm teatada, et 5.-11. novembril 2012 toimub juba neljandat korda üle-eestiline energiasäästunädal,  mille eesmärk on panna inimesi mõtlema energia tarbimise ning selle vähendamise peale. Ühte nädalasse on koondatud mitmeid tegevusi ja üritusi, et anda sellele teemale suurem kuuldavus ja nähtavus. Energiasäästunädala korraldajad on Tartu Regiooni Energiaagentuur ja KredEx., Eesti Energia, Eesti Korteriühistute Liit, Säästva Eesti Instituut, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Swedbank, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ja Tartu Teaduspark.

Kutsume energiasäästunädalast osa võtma kõiki ettevõtteid, asutusi ja organisatsioone, kes toodavad, vahendavad, töötlevad või tarbivad energiat või kellel on energia säästmist puudutav sõnum, mida tarbijatele edastada. Oleme püüdnud igal aastal kaasata nimetatud nädalasse võimalikult palju erinevaid organisatsioone, eesmärgiga koostada mitmekesine ja sisutihe programm, kus iga energiasäästunädala külastaja leiaks endale mõne meelepärase ja vajaliku ürituse.   

Kui Teil on huvi energiasäästunädala raames oma üritus korraldada, andke mulle sellest palun ja infoks niipalju ette ära, et  11.oktoobriks ootame kõigilt korraldajatelt juba ürituse täpsemat aega, kohta, ürituse nime ja sisu kirjeldust. Soovitan tutvuda ka kirjale lisatud Energiasäästunädala kaaskorraldaja reglemendiga.

Küsimuste tekkimisel võtke julgelt ühendust.

Lugupidamisega

——————-

Tiit Pikk

Energiasäästunädala projektijuht

Tartu Regiooni Energiaagentuur

52 53 868

tiit@trea.ee

www.energiatark.ee